Služby telesnej analýzy - Dawellgym

Prejsť na obsah

Služby telesnej analýzy

Zistite ako na tom ste pomocou nášho profesionálneho telesného analyzátora !
Kompletná analýza zloženia tela behom 15-tich sekúnd pri použití  klinicky presnej Tanita Duálnej frekvenčnej BIA technológie

Telesný tuk%
Tučné tkanivo kg,
Netučné tkanivo kg
Hmotnosť svalov  kg
Celková telesná voda %
Body mass index
Kostná hmota kg
Hodnotenie postavy
Hodnotenie útrobného tuku
Bazálny metabolismus kcal
Indikátor bazálneho metabolizmu
Metabolický vek

Bezkonkurenčná cena 1 merania, analýzy a následného vyhodnotenia :
3,90 € - SC DaWell Gym
6,90 € - klubové členstvo DaWell Gym
9,90 €  - ostatní
VYSVETLIVKY
Podiel svalovej hmoty –  ukazuje hmotnosť priečne pruhovaných i hladkých svalov, vrátane vody ktorú obsahujú.
 Hmotnosť kostí – znamená množstvo kalcia a ostatných minerálov. Výskumy  preukázali, že cvičenie a tým rozvoj kostného tkaniva pomáha k vývinu  silnejších a zdravších kostí. Pretože štruktúra kostí sa nemení v  krátkom časovom úseku, je dôležité rozvíjať a udržovať zdravé kosti  vyváženou stravou a dostatočnou telesnou aktivitou.
Útrobný tuk –  tuk v brušnej dutine, ktorý obklopuje vnútorné orgány. Výskumy  preukazujú, že aj keď Vaša hmotnosť a % telesného tuku zostávajú  rovnaké, s pribúdajúcim vekom sa ukladanie tuku mení a tuk sa čím ďalej  tým viac ukladá v oblasti brucha, obzvlášť u žien po menopauze. Zistenie  množstva viscerálneho tuku a jeho prípadné zníženie a udržovanie v  prípustnej hodnote, pomôže znížiť riziko chorôb, vysokého krvného tlaku a  pod.
Bazálna metabolická spotreba – BMR: táto funkcia ukazuje  množstvo kalórii potrebné pre výmenu základných látok. Vaša BMR je  hodnota minimálnej energie, ktorú vaše telo potrebuje v kľudnom stave,  aby mohlo normálne fungovať (dýchanie, obeh krvi, nervový systém ...).  Spaľujete kalórie v kľude aj v spánku. Približne 70% za deň  skonzumovaných kalórii je použité pre BMR – premenu látok. Pri každej  aktivite sa spotrebuje energia, čím intenzívnejšia je aktivita, tým viac  kalórii spálite. Základom pre to sú svaly (tvoria približne 40% vašej  váhy), fungujú ako motor a spotrebujú veľké množstvo energie. Vaša BMR  závisí na podiele svalov vo Vašom tele. Pri pribúdajúcom množstve  svalov, zvyšujete Vašu spotrebu energie. Vyššia BMR zvyšuje počet  kalórii a pomáha Vám znižovať podiel telesného tuku. Nízka BMR robí  zbavovanie sa tuku so znižovaním celkovej hmotnosti oveľa ťažším.
Metabolický  vek – táto funkcia spočíta Vašu BMR a ukáže Vám priemerný vek, ktorému  prislúcha Váš metabolizmus. Ak je Váš metabolický vek vyšší než Váš  skutočný vek, znamená to, že musíte zlepšiť bazálny metabolizmus.  Zvýšená telesná aktivita Vám pomôže zväčšiť objem svalového tkaniva a  zníži Váš metabolický vek. Vedci dokázali, že sa metabolizmus s  pribúdajúcim vekom dieťaťa mení, zlom nastáva od 16-tich alebo 17-tich  rokov, kedy sa spotreba znižuje.
Celková fyzická kondícia – táto  funkcia porovnáva Vaše zloženie tela tým, že porovnáva telesný tuk a  svalovú hmotu. Pri zvýšenej aktivite sa zníži množstvo telesného tuku,  Vaša fyzická kondícia sa podľa toho zmení. Aj keď vaša telesná hmotnosť  zostáva nezmenená, môže sa Vaša svalová hmota alebo podiel telesného  tuku zmeniť, to zlepšuje Váš zdravotný stav a znižuje riziko niektorých  chorôb.
Určenie  tzv. hranice zdravého telesného tuku - porovnávanie percenta tuku meraného subjektu s percentom tuku zdravého človeka  (stanovené svetovou zdravotníckou organizáciou na základe dlhodobých  výskumov).
Návrat na obsah